פינת זולה – סוגי עץ

במאמר זה אסקור את הדגשים שעליהם יש להתעקש כאשר קונים פינת זולה או רק עץ לפינת זולה…

כפי שכולם כבר יודעים, פינות זולה הפכו בשנים האחרונות יותר ויותר נפוצות ברחבי הארץ. הן מתאימות לסביבה טבעית כמו חצר, דשא ושטחים פתוחים וגם לסביבה בנויה כמו מרפסות שמש וכדומה. היום כבר רבים מייצרים פינות זולה במידות שונות, סוגים שונים של עץ, רמות ליטוש וחיטוי שונות. ועוד מגוון פרמטרים נוספים. השיקול המרכזי העומד בפני אותם משווקים כמובן הוא עלות כלכלית של המוצרים שאותם אם מייצרים ומשווקים.

אז מה חשוב כאשר קונים פינת זולה או עץ לפינות זולה ?

  • הדבר הראשון והחשוב מכל הוא החיטוי של העץ. כאשר רוכשים פינת זולה, חשוב להקפיד לשאול האם העץ עבר חיטוי מלא נגד מזיקים וריקבון? מומלץ להימנע מרכישה של עצים שלא עברו חיטוי שכזה מאחר ועשויים לשרוץ בו טפילים כמו טרמיטים שעלולים להרוס את העץ והגרוע מכל גם להיכנס הביתה. לכן, כלל מספר אחד – לא קונים עץ שאינו מחוטא! נ.ב ההצעה הזו תקפה לכל מוצר עץ שאתם קונים, בין אם לפנים הבית ובין אם לחוץ הבית.
  • דבר נוסף וחשוב הוא צירים לקיפול מהיר של פינת הזולה לצורך אחסון בתקופה שאינה בשימוש או בתנאי גשם. על הצירים להיות ממוקמים בין המשענת לבין המושב בספסלי הזולה. כאשר ישנם צירים, ניתן בקלות לקפל את פינת הזולה ולאחסנה באופן יעיל וקל במקום מקורה.
ציר של פינות זולה

ציר בין המשענת למושב 

  •  דבר נוסף הוא כיצד מורכבת פינת הזולה. ישנם המון מקומות שמייצרים פינת זולה בהדבקה של דבר נגרים. אך כדי שהפינה תחזיק לאורך זמן, בנוסף לדבק הנגרים מומלץ שיהיו גם ברגים שיחברו בין העצים שלמירה מיטבית על מוצר פינת זולה הכולל ספסלים זוגיים, ספסלים יחידים ושולחן.